CM6350R-683
CM6350R-683
Part NumberCM6350R-683
Detailed Description
CM6350R-683 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package300
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesCM6350R
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Lines2
Inductance @ Frequency68µH @ 10kHz
Current Rating (Max)4.2A
DC Resistance (DCR) (Max)10mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.360" L x 0.360" W (9.14mm x 9.14mm)
Height (Max)0.210" (5.33mm)
CM6350R-683 - Related Products
More >>
CM6350R-683 API Delevan Inc., 68µH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 4.2A DCR 10mOhm, CM6350R View