CM6350R-334
CM6350R-334
Part NumberCM6350R-334
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CM6350R-334 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package100
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesCM6350R
PackagingBulk
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance @ Frequency330µH @ 10kHz
Current Rating (Max)1.8A
DC Resistance (DCR) (Max)40mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.360" L x 0.360" W (9.14mm x 9.14mm)
Height (Max)0.210" (5.33mm)