CM6350R-473
CM6350R-473
Part NumberCM6350R-473
Detailed Description
CM6350R-473 - Product Attributes
Number of Lines2
Inductance @ Frequency47µH @ 10kHz
Current Rating (Max)5A
DC Resistance (DCR) (Max)8mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.360" L x 0.360" W (9.14mm x 9.14mm)
Height (Max)0.210" (5.33mm)