CDRH8D43NP-6R8NC
CDRH8D43NP-6R8NC
Part Number CDRH8D43NP-6R8NC
Description FIXED IND 6.8UH 3.9A 25 MOHM SMD
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 6.8µH Shielded Inductor 3.9A 25mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH8D43NP-6R8NC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH8D43
Standard Package 1
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH8D43
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core Ferrite
Inductance 6.8µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.9A
Current - Saturation 4.4A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 25mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)