CDRH125/LDNP-100NC
CDRH125/LDNP-100NC
Part NumberCDRH125/LDNP-100NC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH125/LDNP-100NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH125/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)4.6A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)29mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)