CDRH5D18NP-5R4NC
CDRH5D18NP-5R4NC
Part NumberCDRH5D18NP-5R4NC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH5D18NP-5R4NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH5D18
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance5.4µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)1.6A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)76mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)