CDRH64BNP-471MC-B
CDRH64BNP-471MC-B
Part NumberCDRH64BNP-471MC-B
Detailed Description
CDRH64BNP-471MC-B - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH64B
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance470µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)200mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.93Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)