CDRH4D28NP-2R2NC
CDRH4D28NP-2R2NC
Part NumberCDRH4D28NP-2R2NC
Detailed Description
CDRH4D28NP-2R2NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH4D28
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)2.04A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)31.3mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)