CDRH2D11NP-4R7NC
CDRH2D11NP-4R7NC
Part NumberCDRH2D11NP-4R7NC
Detailed Description
CDRH2D11NP-4R7NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH2D11
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)880mA
Current - Saturation500mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)170mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)