CDRH3D14NP-2R2NC
CDRH3D14NP-2R2NC
Part NumberCDRH3D14NP-2R2NC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH3D14NP-2R2NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH3D14
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)1.75A
Current - Saturation1.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)69mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)