CDRH3D16/HPNP-4R7NC
CDRH3D16/HPNP-4R7NC
Part NumberCDRH3D16/HPNP-4R7NC
Detailed Description
CDRH3D16/HPNP-4R7NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH3D16/HP
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)1.5A
Current - Saturation1.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)116mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)