CDRH3D18NP-220NC
CDRH3D18NP-220NC
Part NumberCDRH3D18NP-220NC
Detailed Description
CDRH3D18NP-220NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH3D18
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)600mA
Current - Saturation600mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)424mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)