CDRH6D12NP-2R2NC
CDRH6D12NP-2R2NC
Part NumberCDRH6D12NP-2R2NC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH6D12NP-2R2NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH6D12
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)2.3A
Current - Saturation2.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)50mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)