CDRH2D09NP-2R2MC
CDRH2D09NP-2R2MC
Part NumberCDRH2D09NP-2R2MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH2D09NP-2R2MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH2D09
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)1.05A
Current - Saturation600mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)120mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)