CDRH5D28RNP-3R3NC
CDRH5D28RNP-3R3NC
Part NumberCDRH5D28RNP-3R3NC
Detailed Description
CDRH5D28RNP-3R3NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH5D28R
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)2.3A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)20.3mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)