CDRH4D28NP-6R8NC
CDRH4D28NP-6R8NC
Part Number CDRH4D28NP-6R8NC
Description FIXED IND 6.8UH 1.12A 108.9 MOHM
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 6.8µH Shielded Inductor 1.12A 108.9mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH4D28NP-6R8NC - Product Attributes
Datasheet CDRH4D28
Standard Package 2000
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH4D28
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 6.8µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.12A
Current - Saturation -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 108.9mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)