CDRH3D23NP-4R7PC
CDRH3D23NP-4R7PC
Part NumberCDRH3D23NP-4R7PC
Detailed Description
CDRH3D23NP-4R7PC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH3D23
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)1.9A
Current - Saturation1.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)68.8mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)