CDRH4D18CLDNP-101PC
CDRH4D18CLDNP-101PC
Part NumberCDRH4D18CLDNP-101PC
Detailed Description
CDRH4D18CLDNP-101PC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH4D18C
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)350mA
Current - Saturation200mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)962mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)