CDRH127NP-470MC
CDRH127NP-470MC
Part NumberCDRH127NP-470MC
Detailed Description
CDRH127NP-470MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH127
PackagingTape & Reel (TR)
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)100mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)