CDRH3D16NP-1R5NC
CDRH3D16NP-1R5NC
Part Number CDRH3D16NP-1R5NC
Description FIXED IND 1.5UH 1.55A 52 MOHM
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 1.5µH Shielded Inductor 1.55A 52mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH3D16NP-1R5NC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH3D16 Series
Standard Package 1
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH3D16
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core Ferrite
Inductance 1.5µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.55A
Current - Saturation -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 52mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)