CDRH127NP-471MC
CDRH127NP-471MC
Part NumberCDRH127NP-471MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH127NP-471MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH127
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance470µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)790mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)980mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)