CDRH4D22HPNP-560MC
CDRH4D22HPNP-560MC
Part Number CDRH4D22HPNP-560MC
Description FIXED IND 56UH 480MA 810 MOHM
Package / Case Nonstandard
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 56µH Shielded Inductor 480mA 810mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH4D22HPNP-560MC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH4D22/HP
Standard Package 2000
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH4D22/HP
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 56µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 480mA
Current - Saturation 650mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 810mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)