CDRH125NP-330MC
CDRH125NP-330MC
Part NumberCDRH125NP-330MC
Detailed Description
CDRH125NP-330MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH125
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)57mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)