CDRH2D18/HPNP-150NC
CDRH2D18/HPNP-150NC
Part NumberCDRH2D18/HPNP-150NC
Detailed Description
CDRH2D18/HPNP-150NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH2D18/HP
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)640mA
Current - Saturation700mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)345mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)