CDRH2D11NP-3R3NC
CDRH2D11NP-3R3NC
Part NumberCDRH2D11NP-3R3NC
Detailed Description
CDRH2D11NP-3R3NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH2D11
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)1.02A
Current - Saturation600mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)123mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)