CDRH4D22HPNP-560MC
CDRH4D22HPNP-560MC
Part NumberCDRH4D22HPNP-560MC
Detailed Description
CDRH4D22HPNP-560MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH4D22/HP
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance56µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)480mA
Current - Saturation650mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)810mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)