CDRH127/LDNP-2R4NC
CDRH127/LDNP-2R4NC
Part NumberCDRH127/LDNP-2R4NC
Detailed Description
CDRH127/LDNP-2R4NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH127/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance2.4µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)10.3A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)10.5mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)