CDRH125/LDNP-150MC
CDRH125/LDNP-150MC
Part NumberCDRH125/LDNP-150MC
Detailed Description
CDRH125/LDNP-150MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH125/LD
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)4A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)35mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)