CDRH4D18NP-4R7NC
CDRH4D18NP-4R7NC
Part NumberCDRH4D18NP-4R7NC
Detailed Description
CDRH4D18NP-4R7NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH4D18
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)840mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)162mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test7.96MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)