CDRH5D28RH125NP-220MC
CDRH5D28RH125NP-220MC
Part NumberCDRH5D28RH125NP-220MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH5D28RH125NP-220MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH5D28R/H125
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)900mA
Current - Saturation1.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)266mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.236" L x 0.232" W (6.00mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)