CDRH105RNP-101NC
CDRH105RNP-101NC
Part NumberCDRH105RNP-101NC
Detailed Description
CDRH105RNP-101NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH105R
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)1.35A
Current - Saturation1.35A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)253mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.201" (5.10mm)