CDRH62BNP-470MC-B
CDRH62BNP-470MC-B
Part NumberCDRH62BNP-470MC-B
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH62BNP-470MC-B - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH62
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)500mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)690mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)