CDRH103RNP-2R2NC-B
CDRH103RNP-2R2NC-B
Part NumberCDRH103RNP-2R2NC-B
Detailed Description
CDRH103RNP-2R2NC-B - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH103R
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)5.1A
Current - Saturation6.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)16.9mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)