CDRH2D09NP-6R8MC
CDRH2D09NP-6R8MC
Part Number CDRH2D09NP-6R8MC
Description FIXED IND 6.8UH 530MA 340 MOHM
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 6.8µH Shielded Inductor 530mA 340mOhm Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDRH2D09NP-6R8MC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDRH2D09 Series
Standard Package 1
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH2D09
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core Ferrite
Inductance 6.8µH
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 530mA
Current - Saturation 330mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 340mOhm
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)