CDR105NP-100MC
CDR105NP-100MC
Part NumberCDR105NP-100MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDR105NP-100MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDR105
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance-15%, +20%
Current Rating (Amps)2.53A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)60mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant31MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.394" L x 0.362" W (10.00mm x 9.20mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)