CDR125NP-220MC
CDR125NP-220MC
Part NumberCDR125NP-220MC
Detailed Description
CDR125NP-220MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDR125
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance-15%, +20%
Current Rating (Amps)2.2A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)70mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant15.2MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test2.52MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.496" L x 0.457" W (12.60mm x 11.60mm)
Height - Seated (Max)0.232" (5.90mm)