CDPH4D19FNP-470MC
CDPH4D19FNP-470MC
Part NumberCDPH4D19FNP-470MC
Detailed Description
CDPH4D19FNP-470MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDPH4D19F
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.03A
Current - Saturation360mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)293mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)