CDPH4D19FNP-150MC
CDPH4D19FNP-150MC
Part NumberCDPH4D19FNP-150MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDPH4D19FNP-150MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDPH4D19F
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.88A
Current - Saturation660mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)95mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
CDPH4D19FNP-150MC - Related Products
More >>
CDPH4D19FNP-150MC Sumida America Components Inc., 15µH Shielded Inductor 1.88A 95mOhm Max Nonstandard, CDPH4D19F View