CDPH4D19FNP-220MC
CDPH4D19FNP-220MC
Part NumberCDPH4D19FNP-220MC
Detailed Description
CDPH4D19FNP-220MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDPH4D19F
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.44A
Current - Saturation540mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)135mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
CDPH4D19FNP-220MC - Related Products
More >>
CDPH4D19FNP-220MC Sumida America Components Inc., 22µH Shielded Inductor 1.44A 135mOhm Max Nonstandard, CDPH4D19F View