CDPH4D19FNP-6R8MC
CDPH4D19FNP-6R8MC
Part NumberCDPH4D19FNP-6R8MC
Detailed Description
CDPH4D19FNP-6R8MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDPH4D19F
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)3.02A
Current - Saturation1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)50mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)