B78148E1331M000
B78148E1331M000
Part NumberB78148E1331M000
Detailed Description
B78148E1331M000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC+
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)5.3A
Current - Saturation10.1A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)23mOhm Max
Q @ Freq60 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant480MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)