B78108S1472K000
B78108S1472K000
Part NumberB78108S1472K000
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseAxial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
B78108S1472K000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)820mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)340mOhm Max
Q @ Freq60 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant95MHz
Ratings-
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)