B78108E1331M009
B78108E1331M009
Part NumberB78108E1331M009
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseAxial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
B78108E1331M009 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2500
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesB78108E
PackagingTape & Box (TB)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)5.3A
Current - Saturation10.1A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)23mOhm Max
Q @ Freq60 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant480MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)