B78108S1333K000
B78108S1333K000
Part Number B78108S1333K000
Description FIXED IND 33UH 500MA 920 MOHM TH
Package / Case Axial
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 33µH Unshielded Wirewound Inductor 500mA 920mOhm Max Axial
Payment Methods
Delivery Services
B78108S1333K000 - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet B78108S, B78148S Series
Standard Package 1
Manufacturer EPCOS (TDK)
Series BC
Packaging Cut Tape (CT)
Part Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 33µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 500mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 920mOhm Max
Q @ Freq 55 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 9MHz
Ratings -
Operating Temperature -
Inductance Frequency - Test 2.52MHz
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)