B78108E1152K000
B78108E1152K000
Part NumberB78108E1152K000
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseAxial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
B78108E1152K000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC+
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)3.8A
Current - Saturation4.8A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)47mOhm Max
Q @ Freq60 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant235MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)