B78148E1101M000
B78148E1101M000
Part NumberB78148E1101M000
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseRadial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
B78148E1101M000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC+
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance100nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)7.3A
Current - Saturation17A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)15mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant700MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)