B78108E1473J009
B78108E1473J009
Part NumberB78108E1473J009
Detailed Description
B78108E1473J009 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2500
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesB78108E
PackagingTape & Box (TB)
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)950mA
Current - Saturation870mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)680mOhm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Features-
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)