B78108S1184J000
B78108S1184J000
Part NumberB78108S1184J000
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseAxial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
B78108S1184J000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance180µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)270mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3Ohm Max
Q @ Freq70 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant3.9MHz
Ratings-
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)