B78148E1221M000
B78148E1221M000
Part NumberB78148E1221M000
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseRadial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
B78148E1221M000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC+
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance220nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)5.9A
Current - Saturation12.2A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)19mOhm Max
Q @ Freq55 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant610MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)