B78108S1823J000
B78108S1823J000
Part NumberB78108S1823J000
Detailed Description
B78108S1823J000 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesBC
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)390mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.54Ohm Max
Q @ Freq35 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant6MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test2.52MHz
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)